Hakkımızda

Makine imalatçıları sektörünün önde gelen vinç imalatçılarından birisi olan ASELKON Hidrolik Metal Demir Çelik Mühendislik Makine Sanayii ve Ticaret A.Ş 2006 yılından beri vinç sektöründe hizmet vermektedir. Konya’da 40000 m2 açık, 20000 m2 kapalı alan üzerinde faaliyetini sürdüren firmamız yüksek tecrübeli, teknik anlamda yetişmiş personelleri ile pek çok başarılı ürünün altına imza atmıştır.

Önümüzdeki her geçen gün sektörümüze yenilikler katarak, ürün ve hizmet kalitesini, daha kaliteli ürünler ve daha kapsamlı destek sağlamak amacıyla, yüksek otomasyon ve esneklik kavramlarıyla beraber geliştirerek komple çözümler sunmaktadır. 2006 yılından beri ihracat yapan firmamız üretiminin %55’ini direkt ihraç ederek, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Dünya’nın çeşitli ülkelerine ihraç etmektedir. Geri kalan %45’lik kısmını ise iç piyasadaki müşterilerine vermektedir.

Aselkon, 2019 yılı itibariyle 2521 sayılı kanun kapsamına giren Yarı Otomatik Yivsiz Av Tüfeği ve buna ait parçaların üretimine başlamıştır.

Faaliyet alanı oldukça geniş olan firmamız bu bağlamda ;

 • Araç Üstü Vinç
 • Yivsiz Av Tüfeği
 • Pompalı Yivsiz Av Tüfeği, Yarı Otomatik Yivsiz Av Tüfeği, İşaret ve Gaz Fişeği Tüfeği, Sporda kullanılan Nişan Tüfeği, Yatay Namlulu Yivsiz Av Tüfeği, Üst Dikey Namlulu Yivsiz Av Tüfeği, Tek Namlulu Yivsiz Av Tüfeği, PCP Havalı Tüfek, Kuru Sıkı Tabanca.

Kontrole Tâbi Tutulacak Harp Araç ve Gereçleri, Silâh Mühimmat ve bunlara ait yedek parçalar ile Türk Silahlı Kuvvetlerine savunma sanayi ile ilgili Silâh, araç, gereç ve her çeşit lojistik ihtiyaç maddelerinin tedariki hizmetleri kapsamında ise;

 

 • Merkezi lastik şişirme sistemi,
 • Her çap ve model ateşli yivli setli tabancalar, makineli tabancalar ve bu tabancalara ait tüm ana ve yedek parçaları ile balistik öneme haiz parçaları (gövde / çerçeve, sürgü/kapak takımı/üst gövde, namlu, toplu tabancalar için top/hazne/silindir, mekanizma komplesi ve tetik tertibatı) (ateşleme iğnesi, mekanizma dip tablası, tırnak, çıkarıcı, namlu).
 • Her çap ve model tek veya otomatik atışlı yivli setli Tüfekler, Keskin nişancı tüfekleri, Yivli setli av tüfekleri ve bu tüfeklere ait tüm ana ve yedek parçaları ile balistik öneme haiz parçaları (gövde/çerçeve, sürgü/kapak takımı/üst gövde, namlu, mekanizma komplesi, şarjör komplesi ve tetik tertibatı) (ateşleme iğnesi, mekanizma dip tablası, tırnak, çıkarıcı, namlu).
 • Bomba atarlar (Roket fırlatıcılar, Alev Atıcılar, El Bombası Atıcılar, Torpil Tüpleri Gaz, Duman, Sis, Ses ve Işık Fişeği Atıcılar) ve bunlara ait tüm ana ve yedek parçaları (Namlu, tetik tertibatı, gövde, nişangah/optik nişangah).
 • Taktik Araçlara Takılan Her Türlü Silahlar, Kama kompleleri, Zırh, Otomatik/yarı otomatik Doldurucu, Kule, Namlular ve bu silah sistemlerine ait atış kontrol sistemleri
 • Mayın Temizleme ve serpme sistemlerine ait araçlar, Mayınlı sahalarda geçit açma sistemleri.
 • Askeri amaçlı insansız kara araçları.
 • Askeri sistemler ve personel için balistik koruma sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış metalik veya metalik olmayan yapılar.  (NIJ veya benzer milli standartlar kapsamında seviye III ve üzeri balistik koruma sağlayan yapılar.). 

Faaliyetlerimiz arasındadır.

Bu faaliyet alanlarıyla alakalı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tüm uygunluk izinlerine sahiptir.

Müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen firmamız, üretimin bütün aşamalarında kaliteden ödün vermeden Örnek Kalitesini güvence altına almak ve müşterilerine uluslararası standartlarda ürün verebilmek için 2008 yılında kendi Test, yazılım ve Ar-ge Laboratuvarı’nı kurmuştur.

AR&GE çalışması yapılan ürünlerimiz; kendilerini sürekli geliştiren mühendislerimiz, teknik personellerimiz ve tasarımcılarımız tarafından dizayn edilmektedir. Dizayn edilen ürünler; bütün üretim prosedür ve proseslerini, uluslararası kabul gören standartlarda en son teknoloji makineler ile modern teknikler uygulanarak üretilmektedir. Proje yönetimi kapsamında, bilgisayar destekli tasarım, simülasyon ve tasarım doğrulama çalışmaları ve bu sonuçlara göre prototip imalatı gerçekleştirilerek nihai ürüne karar verilmektedir.

MİSYONUMUZ

Harp Araç ve Gereçleri, Silâh Mühimmat ve bunlara ait yedek parçalar ile Türk Silahlı Kuvvetlerine savunma sanayi ile ilgili Silâh, araç, gereç,  her çeşit lojistik ihtiyaç maddeleri ve hassas imalat gerektiren parçaları firmamız kalite güvencesinde üretmek, kritik alt sistem, hammadde ve malzemelerini yurt içinde geliştirerek dışa bağımlılıkta güvenlik riskini asgari seviyeye indirmeyi; alt sistem seviyesinde de özgün ürünler üretmeyi hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda;

 • Hassas imalat gerektiren mekanik parçaların tasarımı ve imalatını yapmak
 • Kara araçları projelerine ait mekanik imalatlar yapmak,
 • Ülkemizin, jeopolitik yapısı nedeniyle maruz kaldığı tehditlerin büyüklüğü, diğer ülkelerden çok fazladır. Her türlü tehdide karşı caydırıcılık sağlayacak güçlü bir orduya sahip olmak kaçınılmazdır. Güçlü bir orduya sahip olunabilmesi için ise modern silah ve teçhizat önem arz eder. Modern silah ve teçhizat için güçlü bir savunma ve havacılık sanayisine sahip olunması gerekmektedir. Devletimiz tarafından yürütülen savunma sanayi ile ilgili ihaleye çıkan her türlü projede tedarikçi olarak görev almak.