HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Makine imalatçıları sektörünün önde gelen vinç imalatçılarından birisi olan ASELKON Hidrolik Metal Demir Çelik Mühendislik Makine Sanayii ve Ticaret A.Ş 2006 yılından beri vinç sektöründe hizmet vermektedir. Konya’da 40000 m2 açık, 20000 m2 kapalı alan üzerinde faaliyetini sürdüren firmamız yüksek tecrübeli, teknik anlamda yetişmiş personelleri ile pek çok başarılı ürünün altına imza atmıştır.

Önümüzdeki her geçen gün sektörümüze yenilikler katarak, ürün ve hizmet kalitesini, daha kaliteli ürünler ve daha kapsamlı destek sağlamak amacıyla, yüksek otomasyon ve esneklik kavramlarıyla beraber geliştirerek komple çözümler sunmaktadır. 2006 yılından beri ihracat yapan firmamız üretiminin %55’ini direkt ihraç ederek, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Dünya’nın çeşitli ülkelerine ihraç etmektedir. Geri kalan %45’lik kısmını ise iç piyasadaki müşterilerine vermektedir.

Faaliyet alanı oldukça geniş olan firmamız bu bağlamda ;

 • Araç Üstü Vinç
 • Yivsiz Av Tüfeği
 • Pompalı Yivsiz Av Tüfeği,
 • Yarı Otomatik Yivsiz Av Tüfeği,
 • İşaret ve Gaz Fişeği Tüfeği,
 • Sporda kullanılan Nişan Tüfeği,
 • Yatay Namlulu Yivsiz Av Tüfeği,
 • Üst Dikey Namlulu Yivsiz Av Tüfeği,
 • Tek Namlulu Yivsiz Av Tüfeği,
 • PCP Havalı Tüfek, Kuru Sıkı Tabanca.
 • Merkezi lastik şişirme sistemi,

Faaliyetlerimiz arasındadır.

Bu faaliyet alanlarıyla alakalı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tüm uygunluk izinlerine sahiptir.

Müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen firmamız, üretimin bütün aşamalarında kaliteden ödün vermeden Örnek Kalitesini güvence altına almak ve müşterilerine uluslararası standartlarda ürün verebilmek için 2008 yılında kendi Test, yazılım ve Ar-ge Laboratuvarı’nı kurmuştur.

AR&GE çalışması yapılan ürünlerimiz; kendilerini sürekli geliştiren mühendislerimiz, teknik personellerimiz ve tasarımcılarımız tarafından dizayn edilmektedir. Dizayn edilen ürünler; bütün üretim prosedür ve proseslerini, uluslararası kabul gören standartlarda en son teknoloji makineler ile modern teknikler uygulanarak üretilmektedir. Proje yönetimi kapsamında, bilgisayar destekli tasarım, simülasyon ve tasarım doğrulama çalışmaları ve bu sonuçlara göre prototip imalatı gerçekleştirilerek nihai ürüne karar verilmektedir.

MİSYONUMUZ

Bu hedefler doğrultusunda;

 • Hassas imalat gerektiren mekanik parçaların tasarımı ve imalatını yapmak
 • Kara araçları projelerine ait mekanik imalatlar yapmak,
 • Ülkemizin, jeopolitik yapısı nedeniyle maruz kaldığı tehditlerin büyüklüğü, diğer ülkelerden çok fazladır. Her türlü tehdide karşı caydırıcılık sağlayacak güçlü bir orduya sahip olmak kaçınılmazdır. Güçlü bir orduya sahip olunabilmesi için ise modern silah ve teçhizat önem arz eder. Modern silah ve teçhizat için güçlü bir savunma ve havacılık sanayisine sahip olunması gerekmektedir. Devletimiz tarafından yürütülen savunma sanayi ile ilgili ihaleye çıkan her türlü projede tedarikçi olarak görev almak.
Devamı

ASELKON FARKI

ASELKON FARKI

Kalite Kontrol

ASELKON AŞ. entegre üretim tesisi sayesinde beklenilen kaliteyi kullanıcıları ile buluşturmak için özverili bir şekilde çalışmaktadır. ASELKON AŞ. dünya ateşli tüfek ve havalı tüfek endüstrisinde, tüfeklerin A den Z ye bütün parçalarını kendi bünyesinde üreten ender fabrikalardan birisidir. Bu şekilde tüm parçalar fabrika bünyesinde kontrol altında olup kalite güvencesi en yüksek seviyede sağlanmış olmaktadır.. Firmamız bünyesinde ağaç işleme, metal işleme, honlama, plastik enjeksiyon, kalıp imalatı, kaynak, gravür işleme, barrel (namlu) delme ve barrel (namlu) üretimi, hem metal hem de ağaç üzerine lazer markalama, montaj, kalite güvence testleri ve tüfek atış testleri gibi bir çok üretim safhası aynı çatı altında yapılmaktadır. Kısacası firmamıza sadece ham madde girer ve en son mamul kaliteli ve dayanıklı tüfektir. Firmamızda kullanılan bütün ham maddeler en iyi ve uygun kalitede seçilerek, sıkı bir giriş kalite kontrol testlerinden sonra üretime alınmaktadır.


Özgün Tasarım

Bütün ASELKON AŞ. ürünleri ASELKON AŞ. mühendisleri tarafından tasarlanmıştır. AR&GE çalışması yapılan ürünlerimiz; kendilerini sürekli geliştiren mühendislerimiz, teknik personellerimiz ve tasarımcılarımız tarafından dizayn edilmektedir. Dizayn edilen ürünler; bütün üretim prosedür ve proseslerini, uluslararası kabul gören standartlarda en son teknoloji makineler ile modern teknikler uygulanarak üretilmektedir. Proje yönetimi kapsamında, bilgisayar destekli tasarım, simülasyon ve tasarım doğrulama çalışmaları ve bu sonuçlara göre prototip imalatı gerçekleştirilerek nihai ürüne karar verilmektedir.

Devamı